Menu

Jaka będzie pogoda na lato 2014 - my już wiemy

Jaka będzie pogoda na lato 2014 - my już wiemy

Prognozy pogody nad morzem na lato 2014 dają nadzieję. Meteorolodzy twierdzą, że jest szansa, by tegoroczne lato... Sprawdź prognozy pogody nad morzem na tegoroczne wakacje.

Możliwe jest, że obecny rok będzie znowu najcieplejszym rokiem w ostatnim czasie. Taki stan rzeczy potwierdzają obecnie także naukowcy zajmujący się zjawiskiem El Niño, które występuje na Pacyfiku, jednak ma ono w późniejszym czasie wpływ na pogodę na całej kuli ziemskiej powodując jej zmienność lub odwrócenie. Dało się to ostatnio zauważyć w Ameryce Południowej, gdzie temperatury sięgały po 40°C i wyżej z silnymi burzami, a w Ameryce Północnej panowały całkowicie odwrotne warunki, burze śnieżne i spadki temperatur do bardzo niskich, co w tym regionie wschodnim USA zdarzało się dość rzadko. Takie same zmiany następowały w wielu innych miejscach kuli ziemskiej, a u nas powodując, że zima to prawie nie wyglądała na zimę.

Jeżeli to się potwierdzi to w okresie letnim trzeba się liczyć, że możemy się wówczas zmagać z wysokimi temperaturami, dość silnymi burzami, a jednocześnie do tego nawałnicami i opadami gradu, nie mówiąc już o trąbach powietrznych i tornadach, gdzie takie warunki pogodowe i bardzo wysokie temperatury będą im tylko sprzyjać.

Jednak jak faktycznie będzie sama pogoda nam pokaże co będzie się dziać w kolejnych tygodniach i miesiącach bieżącego roku, a my z pewnością będziemy wszystkich ostrzegać przed zbliżającymi się zagrożeniami.

Skomentuj

Wysłanie komentarza oznacza akceptację regulaminu.

Powrót na górę