Muzeum rybołówstwa w Niechorzu

Jedna z ciekawszych atrakcji historycznych Wybrzeża Rewalskiego, czyli Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu, położone jest przy głównej ulicy, łączącej Pogorzelicę i Niechorze. Sprawdź, czy warto je odwiedzić i co ciekawego można tam zobaczyć.

Muzeum rybołówstwa Niechorze

Instytucja posiada stałą ekspozycję poświęconą rybołówstwu morskiemu. Można zobaczyć różne rodzaje sieci rybackich, wykorzystywanych przez rybaków na Bałtyku. Jeżeli chcecie poznać jak przez lata zmieniała się praca rybaków morskich, to jest miejsce dla Was. Ekspozycja umieszczona jest w parterowym budynku i nie ma tam zbyt wiele miejsca. Tu poznacie florę i faunę wybrzeża Bałtyku oraz dowiesz się wszystkiego o atrakcjach gminy Rewal i okolic.

Czy warto odwiedzić muzeum rybackie w Niechorzu

Opinie o muzeum w Niechorzu są podzielone. Część turystów narzeka, że zbiory są ubogie, a sposób ich prezentacji odbiega od obecnych standardów. My szczerze polecamy, szczególnie jeżeli mieszkacie w Niechorzu lub Rewalu. Osoby wypoczywające w Pobierowie powinny lepiej wybrać się do Dziwnowa, gdzie znajduje się Morskie Centrum Rozrywki Nautica Park.

Rewal, co warto zobaczyć

Wśród rewalskich atrakcji turystycznych muzeum ma dużą konkurencję, gdyż w Niechorzu znajduje się kilka ciekawych miejsc m.in. latarnia morska, park miniatur latarni morskich, motylarnia i papugarnia oraz gabinet figur woskowych. To atrakcje dla dzieci, które bardziej je zainteresują, ze względu na atrakcyjny sposób ekspozycji. Muzeum w Niechorzu jest ciekawe dla starszych dzieci i młodzieży. Czasami odbywają się tam wystawy czasowe.

W budynku funkcjonuje punkt informacji turystycznej. W sezonie letnim muzeum jest otwarte codziennie,a dla grup zorganizowanych istnieje możliwość wynajęcia przewodnika, który oprowadzi i opowie o najciekawszych eksponatach.

imorze.pl Author

Dodaj komentarz